Václavák | píše Václav Štrupl

Nepravidelné názory na internetový marketing a byznys.

Poškodí Outlook 2007 vaše e-maily?

Díky Bryanu Eisenbergovi jsem se dozvěděl, že se to může stát, pokud si nedáte pozor.

Nový e-mailový klient od Microsoftu totiž jako renderovací engine HTML používá nově Word namísto Internet Exploreru. Což s ohledem na schopnosti obou programů nikoho, kdo se vyzná v HTML a CSS nepotěší. Ve skutečnosti to pro mladé webotvůrce, kteří od počátku jedou v CSS, může znamenat nutnost naučit se něco nového – tabulkový layout.

Jak vytvořit své HTML e-maily odolné proti nemocím všech možných webových i desktopových aplikací v roce 2007 si přečtěte v návodu na Campaign Monitor. Šikovná je i přehledná tabulka zobrazující podporu CSS v jednotlivých e-mailových klientech (PDF, 62 kB).

P.S. Pokud chcete mít jistotu, že právě Outlook 2007 vaše e-maily nepoškodí, využijte Outlook HTML and CSS Validator přímo z dílny Microsoftu.

Napsal Václav Štrupl

3. 5. 2007 v 8.52

Kategorie: Weblog ~ Štítky: ,

komentáře 4

komentáře 4 k 'Poškodí Outlook 2007 vaše e-maily?'

Sledujte komentáře přes RSS nebo pošlete TrackBack k 'Poškodí Outlook 2007 vaše e-maily?'.

 1. Řešení je přitom zcela triviální. Pochopit konečně, že HTML maily jsou kravina.

  thingie

  3 Kvě 07 at 20.17

 2. HTML majly kravina nejsou. Zjistil jsem to po několika letech šíření názorů, že jsou. Obchodní úspěch mejlové nabídky napsané v prostém textu, je v porovnání s nabídkou, která v rozumné a neobtěžující formě využívá HTML prvků, je poloviční.

  Roman Raška

  3 Kvě 07 at 21.21

 3. Zhruba před třemi týdny jsem jeden takový HTML e-mail skládal dohromady a nezbývá než testovat a stejně si troufnu říct, že nikdy nebude výsledek 100%.

  Už jen vyhovět nárokům malého a velkého Outlooku, Thudnerbirdovi, The Bat!, internetových seznam.cz a centrum.cz… No je to fuška. Je s tím více práce než s klasickým CSS layoutem. :)

  Petr Brádler

  4 Kvě 07 at 1.10

 4. To teda není příjemná zpráva… Ještě, že používám thunderbirda. Bohužel je mnohem více lidí, kteří používají rači Outlook :(.

  Jiří Lysek

  24 Říj 07 at 15.01

Přidat komentář