Václavák | píše Václav Štrupl

Nepravidelné názory na internetový marketing a byznys.

Přeskočte sousedovo auto

Právě přichází revoluce městských sportů. Jestli vás nelákají kolečkové brusle a na skateboard už jste staří, vyzkoušejte skákací boty Poweriser.

Pokud si pod pojmem skákací boty představujete odpružené tenisky pro atlety, jste vedle. Poweriser je nově vyvinutý mechanický postroj na boty. Umožní vám skákat dva metry do výšky a váš pes už vás jen tak nepředběhne, protože na Poweriserech můžete běhat rychlostí až 40 km za hodinu. Do takového tempa vás ale nic nenutí, vždyť byste si ani nestihli v parku prohlédnout okolo pobíhající děvčata. A že právě ta na vás budou zírat, na to se můžete spolehnout.

Své neobvyklé vlastnosti získal Poweriser především díky speciální ploché pružině reagující na deformaci. Ta využívá vaši vlastní hmotnost a tlak, který vyvinete svým pohybem při skoku, přenáší do následného odrazu. Výsledný pohyb tak může připomínat skákání na trampolíně s tím rozdílem, že na Poweriserech se můžete pohybovat nejen nahoru a dolů, ale i dopředu.

Na první pohled možná trochu neohrabaná „kopyta“ jsou vysoká asi 40 cm a prodávají se ve třech váhových kategoriích. Stačí je připnout na vlastní boty (připevňování funguje stejně jako snowboardové vázání) a hurá k prvním krokům. Na začátek doporučuji nechat se od někoho jistit, ale po pěti minutách už budete chodit, poskakovat a pobíhat zcela samostatně. Kocour v botách by mohl závidět…

Až si trochu osvojíte odlišnosti od normální chůze, můžete se pustit do prvních skoků a za dalších pár hodin už jistě vykouzlíte svůj první trik. Na Poweriserech se prostě můžete pěkně vyblbnout – skákat, běhat, přeskakovat cokoliv a kohokoliv. Pokud jste v dětství přičichli ke gymnastice, můžete po pár dnech začít zkoušet i salta, přemety a další akrobatické prvky. Fantazii se meze nekladou a tentokrát máte možnost ošidit i gravitaci.

Nejen sportovně nadaní borci a příznivci adrenalinu v krvi si ale přijdou na své. Poweriser vám umožní i běžnou chůzi či běh s tím rozdílem, že budete mnohem rychlejší, pružnější a na konci měsíce zjistíte, že jste zhubli o pět kilo. Je to tak, pobíháním s Powerisery na nohou pěkně posílíte a řeknete sbohem tukovým polštářům.

Pokud nevěříte, doporučuji vám zhlédnout videa na webu prodejce. Poweriser už je možné koupit i u nás, cena činí 9 990 Kč s daní. Potěšit hi-tech dárkem můžete i své ratolesti, protože Poweriser se vyrábí i v dětské verzi.

Napsal Václav Štrupl

21. 10. 2006 v 12.57

Kategorie: Články ~ Štítky: ,

komentářů 7

komentářů 7 k 'Přeskočte sousedovo auto'

Sledujte komentáře přes RSS nebo pošlete TrackBack k 'Přeskočte sousedovo auto'.

 1. To je kravinka. :) Kdyby to nebylo tak drahý, tak bych do toho šel… :) Krom těch 10k ještě různý nutný drahý doplňky (helma, chrániče)…

  Adam Javůrek

  21 Říj 06 at 13.31

 2. Levné to není, ale platí se za speciální technologii výroby a materiály, takže cena je na druhou stranu určitě opodstatněná.

  Co se týče chráničů, není potřeba mít nějaké superspeciální. Já využil chrániče na dlaně, které jsem měl z dob ježdění na skateboardu, chrániče na kolena z dob hraní házené a helmu na kolo. :-)

  Václav Štrupl

  21 Říj 06 at 13.36

 3. To by se mi hodilo při mém každodenním běhání na vlak. :-)

  Mazlo

  21 Říj 06 at 14.11

 4. Parádní věcička. Až to bude za lidovější cenu, jdu do toho.

  MzK

  21 Říj 06 at 15.59

 5. Jo, na moji kapsu je to trochu privela. A taky chci novej notas. No ale trochu zhubnout by se taky hodilo…

  toxic_woxit

  25 Říj 06 at 20.12

 6. Lidi mam Powerisery a prodam je za 9000 sou 3hodiny pouzivany soü novy kdo ma zajem ozvete se na muj mejl GeneSimmons (at) sez­nam.cz dik

  Majkl

  21 Úno 07 at 17.23

 7. Chci si je taky koupit, ale existuje několik značek různé kvality a různých cen. Udělal jsem o tom stránku http://skakaci­boty.wz.cz

  Tom

  16 Kvě 07 at 8.53

Přidat komentář