Václavák | píše Václav Štrupl

Nepravidelné názory na internetový marketing a byznys.

Konferenční šum

V poslední době se to v českých luzích a hájích jen hemží odbornými konferencemi souvisejícími s naším oborem. Zatímco ještě před pár lety člověk navštívil v průběhu roku akce počitatelné na prstech jedné ruky průměrného pyrotechnika, dnes aby někam vyrážel každý týden. Někdy i víckrát.

Kdybych měl jmenovat jen události z poslední doby, na mysl mi přijdou přinejmenším:

…k tomu přidejme sem tam nějakou tu zajímavější konferenci od Economie (například loňský Internet jako nástroj vlivu), v poslední době hodně časté Google Univerzity a nálož pravidelných akcí od Internet Infa (např. NetClub, WebTop100 či Křišťálová Lupa) a už by leckdo mohl nabýt dojem, že kdo stíhá všechny tyhle akce oběhnout, moc další práce asi neudělá.

A to jsem ještě nejmenoval všechny večerní dýchánky Tuesday, které už kromě pátku vytapetovaly celý pracovní týden a občas člověka připraví i o nějaký ten víkend. Stejně tak WebExpo.

Je toho dost, viďte. Až si člověk říká, jestli to má vlastně smysl. Jestli se ještě něco nového dozví, nebo si jen popáté poslechne, že sociální sítě jsou cool a o coffee breaku pozdraví pár známých. Co si o současném boomu internetových konferencí a akcí myslíte vy? Když pominu marketingový/networkingový efekt, má cenu je navštěvovat s vizí, že se dozvíte něco nového? Těším se na vaše názory.

Napsal Václav Štrupl

23. 6. 2009 v 21.50

Kategorie: Weblog ~ Štítky: ,

komentářů 7

komentářů 7 k 'Konferenční šum'

Sledujte komentáře přes RSS nebo pošlete TrackBack k 'Konferenční šum'.

 1. Byl jsem v minulosti na dvou konferencich iinfa, jednou webtop100 a jednou czech internet conference nebo jak se to jmenovalo. Jako iinfo se snazilo, to ano. Pak jsem byl dvakrat na Pubcon konferenci v US a na prvni jsem se dozvedel v roce 2006 to, co k nam prichazi ted. Samozrejme, US konference jsou o rad jinde v nakladech nez ty ceske, ale ty ceske mi prisly krome networkingu jako predrazeny waste of time.

  fandor

  23 Čvn 09 at 22.22

 2. Souhlas, je toho hodně.
  Souhlas, největší přínos většiny akcí je networking. Přitom paradoxně většina akcí na to není vhodná.

  Přesto se občas zajímavý obsah najde, ale za celý den času (a ani za ty peníze) mi jedna či dvě přednášky většinou nestojí.

  Můj návrh: Ať se osobně účastní co nejvíce těch, kteří akci dokážou obohatit (dotazy, kritikou, vlastními zkušenostmi) a klidně za to dostanou zaplaceno. Všichni ostatní se na to mohou podívat na internetu kdy budou chtít, kolikrát budou chtít a na co budou chtít. Viz http://beneta.blog.lupa.cz/…s-80-slevou/ . Tímto směrem se snažíme dělat OpenMeetingy.

  Tento formát by měl být vyvážený na druhou stranu typově něčím jako je WebExpo a budu spokojený.

  Petr Ocasek

  23 Čvn 09 at 22.46

 3. Pro mě konference obvykle představuje práci. ;-) Ale musím říct, že teď preferuju ty, kde je zahraniční host. Obvykle se sice nedozvím nic nového, ale aspoň je tu šance, že uvidím jiný pohled. Třeba konference iinfa o webové analytice mě z toho pohledu příjemně překvapila.

  Do budoucna bych byl rád, kdyby české konference překročily svůj stín a staly se konferencemi (středo)evropskými. Kdy jste naposledy na nějaké konfeře potkali Maďara, Poláka, Rusa, Chorvata…? Přitom pořád posloucháme, jak je Polsko/Rusko velký trh, jak je Balkán zajímavý trh.

  Martin Kopta

  23 Čvn 09 at 23.21

 4. Není důvod být všude, prostě se musíš naučit z toho vybírat. Podobně je denně publikovaná řada článků v češtině, ze kterých člověk stihne přečíst jen hrstku a musí si vybírat, stejně tak si budeš vybírat z akcí.

  [3] Mezinárodnost konferencí – souhlas.

  Martin Hassman

  24 Čvn 09 at 10.01

 5. Martin Kopta: je to pravda, ale také bych to obrátil. Kdo z českých účastníků konferencí byl na akci ve Vídni/Varšavě/Zah­řebu/Moskvě?

  Misha

  24 Čvn 09 at 15.13

 6. Ono viz http://twitter.com/janbrasna/status/2297035390 — nějak jsem úplně přestal vidět ve většině akcí smysl pro mě osobně; a nebo tomu třeba jen nerozumim.

  Jan Brašna

  28 Čvn 09 at 22.58

Přidat komentář