Václavák | píše Václav Štrupl

Nepravidelné názory na internetový marketing a byznys.

Jak bezpečně zaregistrovat web s nevhodným obsahem do Google AdSense

Nejste si jistí, jestli váš web neporušuje pravidla programu Google AdSense? Bojíte se, že vám velký bratr Google na doživotí zablokuje účet? Nepropadejte panice, ověřil jsem, že to není tak žhavé.

Včera mě v diskusi pod článkem První dojmy z Google AdSense značně postrašil AGT dgx, když napsal:

Vašku, raději si ty pravidla přečti. Reklama třeba nesmí být umístěna na stránkách propagujících pivo. Takže na testování asi nebude web Sdružení přátel piva tím pravým ořechovým…

Neváhal jsem proto ani minutu a napsal na adresu nejpovolanější (adsense-cs (at) google­.com), abych ověřil, jak si potenciálně závadný obsah u Googlu stojí. Odpověď mě potěšila, to vám mohu říct rovnou.

Dozvěděl jsem se, že:

 • Pokud uvedete svůj „pochybný“ web při registraci do Google AdSense a účet je vám přidělen, znamená to, že pověření pracovníci Googlu považují jeho obsah za přípustný.
 • Google pravidelně sleduje váš web a posuzuje, zda nadále dodržujete pravidla programu. To nepřekvapí.
 • Pokud Google zjistí, že porušujete některé z pravidel, neznamená to okamžité a doživotní zablokování účtu. Místo toho vás lidé z Googlu na problém upozorní a požádají vás o odstranění reklamního kódu ze stránek. To potěší.

Co z toho plyne

 1. Uvádějte doménu svého nejrizikovějšího webu určeného pro zobrazování reklam Google AdSense již při registraci do programu.
 2. K zablokování vašeho účtu Google AdSense nedochází automaticky, ale až po předchozím varování.
 3. Stále ještě zbývá mnoho činností, kterých byste se měli vyvarovat, aby vás Google jednou provždy nepřipravil o účet.

Související články

Přiznejte se, kdo z vás už je z kola venku? A za co?

Napsal Václav Štrupl

12. 12. 2006 v 18.59

Kategorie: Weblog ~ Štítky: , ,

komentářů 8

komentářů 8 k 'Jak bezpečně zaregistrovat web s nevhodným obsahem do Google AdSense'

Sledujte komentáře přes RSS nebo pošlete TrackBack k 'Jak bezpečně zaregistrovat web s nevhodným obsahem do Google AdSense'.

 1. S podmínkama jsem měl taky strach, protože provozuji linkovník mp3 a video http://www.freemp3.cz , které je v pravidlech vyjmenováno jako nepoužitelné. Ale web mi „zaregistrovali“ a i na mailový dotaz mi odpověděli, že je vše v pořádku, pokud soubory nejsou na webu a jsou to odkazy na promo songy. Teda vlastně mě upozornili, že na vyhledávání nesmím obarvovat tlačítko „hledej“. Takže ty pravidla uplatňují rozumně.

  JersyWoo

  12 Pro 06 at 22.45

 2. Tak uvidíme, posílám už druhou registraci, na poslední neopověděli po týdnu.

  MzK

  13 Pro 06 at 11.02

 3. Mně teda na mé otázky odpověděli do dvou hodin.

  In-počasí

  13 Pro 06 at 16.23

 4. Google většinou odpovídá promptně, nejpozději do 24 hodin

  Robin

  14 Pro 06 at 0.36

 5. Taky s nimi mám dobrou zkušenost, schválení hned druhý den, což jsem věru nečekal vzhledem k masovéým žádostem o registraci.

  Šimon Grimmich

  14 Pro 06 at 22.31

 6. Snažil jsem se registrovat zhruba před necelým rokem a neodpověděli. Vlna zájmu letos mi to připoměla, tak jsem to zkusil znovu – odpověděli ještě týž den (cca po třech hodinách od žádosti).

  carnero

  15 Pro 06 at 15.52

 7. Tak mám povolení na svůj web i přesto, že sem tam něco napíšu o hackingu.

  MzK

  16 Pro 06 at 20.46

 8. Právě mě napadlo, že si musím znovu přečíst podmínky, když čtu o registraci webů… Začal jsem s Adsence před 2 měsíci na jednom španělském webu a před týdnem mě napadlo, že zkusím kód vložit ještě i na jiný web, ale ten jsem nijak neregistroval, ani mě to nenapadlo :-) Tak se radši podívám, co kdybych porušoval…

  Roman

  29 Bře 07 at 23.58

Přidat komentář